Madridning «Real» jamoasi yarim himoyachisi Orelien Tchuameni Islandiyaga qarshi o‘tgan o‘yinda to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi Jahon chempionati-2026 saralash o‘yinining 68-daqiqasida maydonni tark etdi. Shunga qaramay, fransuzlar jamoasi kamchilikda bo‘lishiga qaramay, 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Tchuameni Fransiya terma jamoasida ikkita qizil kartochka olgan birinchi o‘yinchi bo‘ldi, bu ko‘rsatkich Zinedin Zidan davridan beri kuzatilmoqda. Orelien Tchuamenining avvalgi maydonni tark etishi o‘tgan yilda Belgiya bilan o‘yinda bo‘lgan.
Zidan esa qizil kartochkalarni 1998 va 2006 yillarda olgan edi. Hozirgi vaqtda «Real» yarim himoyachisining Fransiya terma jamoasida 43 o‘yinda uchta gol va uchta assisti bor.

Тчуамени повторил рекорд Зидана во французской сборной
Полузащитник мадридского «Реала» Орельен Тчуамени получил прямую красную карточку в матче против Исландии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист покинул поле на 68-й минуте отборочного матча чемпионата мира 2026 года. Несмотря на численное меньшинство, сборная Франции одержала победу со счётом 2:1.
По данным Opta, Тчуамени стал первым игроком сборной Франции, получившим две красные карточки, что не случалось со времён Зинедина Зидана. Предыдущее удаление Орельена произошло в прошлом году в матче с Бельгией.
Зидан же получал красные карточки в 1998 и 2006 годах. В настоящее время полузащитник «Реала» в составе сборной Франции провёл 43 матча, забил три гола и сделал три результативные передачи.