Ballak Virtsning Bavariyaga o‘tmasligini tushuntirdi
Germaniya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi Mixail Ballak o‘z vatandoshi Florian Virtsning yozgi transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Virts Germaniyaning Leverkuzen shahridagi Bayer klubidan Angliyaning Liverpul jamoasiga o‘tgan edi. Ballakning so‘zlariga ko‘ra, Florian uchun "Bavariya"ga o‘tish ma’nosiz edi.
U Germaniya chempionati uning uchun katta sinov emas deb hisoblaydi. Shuningdek, Ballak Bundesliganing Angliya Premer Ligasi darajasidan pastroq ekanini ta’kidladi.
Bu haqiqat bo‘lib, nemis ligasi yuqori darajadagi futbolchilar uchun kamroq jozibador ekanligini aytdi. Florian Virts Liverpulga 125 million yevro evaziga o‘tdi va 22 yoshli yarim himoyachi bilan besh yillik shartnoma imzolandi.

Баллак объяснил, почему Вирт не перейдет в Баварию
Бывший футболист национальной сборной Германии Михаил Баллак высказался о летнем трансфере своего соотечественника Флориана Виртса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Виртс перешел из клуба "Байер" из Леверкузена в английский "Ливерпуль". По словам Баллака, переход Флориана в "Баварию" был бы бессмысленным.
Он считает, что чемпионат Германии не является для него серьезным испытанием. Также Баллак отметил, что уровень Бундеслиги ниже, чем у Английской Премьер-лиги.
Это правда, и немецкая лига менее привлекательна для футболистов высокого уровня, сказал он. Флориан Виртс перешел в "Ливерпуль" за 125 миллионов евро и подписал пятилетний контракт с 22-летним полузащитником.