Firmino: Salahni juda sog‘inyapman, do‘stman
Sobiq «Liverpul» hujumchisi Roberto Firmino sobiq jamoadoshi Muhammad Salah haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Liverpul» va Salahning erishgan yutuqlari uchun xursandligini ta’kidladi. Firmino Muhammadni sog‘inganini aytib, agar Salah uning so‘zlarini eshitayotgan bo‘lsa, u bilan do‘stligi va uning muvaffaqiyatlari bilan faxrlanishini bildirdi.
Braziliyalik futbolchi 2015 yildan 2023 yilgacha «Liverpul» safida o‘ynadi. Ushbu davrda u jami 362 ta o‘yinda maydonga tushib, 111 ta gol urdi va 76 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Hozirda 33 yoshli Firmino Qatarning «Al-Sadd» klubida faoliyat yuritmoqda. Uning jamoa bilan shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati besh million yevroga teng. Firmino o‘zining professional faoliyatida yuqori natijalarga erishgan va hozirda ham faol o‘yinini davom ettirmoqda.

Фирмино: Я очень скучаю по Салаху, друг мой
Бывший нападающий «Ливерпуля» Роберто Фирмино высказался о своем бывшем одноклубнике Мохаммеде Салахе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул свою радость за достижения «Ливерпуля» и Салаха. Фирмино сказал, что скучает по Мохаммеду и, если Салах слышит его слова, он гордится их дружбой и успехами футболиста.
Бразильский футболист выступал за «Ливерпуль» с 2015 по 2023 год. За это время он провел в общей сложности 362 матча, забил 111 голов и сделал 76 результативных передач.
В настоящее время 33-летний Фирмино играет в катарском клубе «Аль-Садд». Его контракт с командой рассчитан до 2027 года.
По данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет пять миллионов евро. Фирмино достиг высоких результатов в своей профессиональной карьере и продолжает активно играть.