Mbappe oxirgi marta 2021 yilda yig‘ladi
Real Madrid va Fransiya terma jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe so‘nggi marta qachon yig‘lagani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlariga ko‘ra, oxirgi bor deyarli yig‘lab yuborgan payti 2021 yilda Chempionlar Ligasi yarim finalining javob uchrashuvida PSG jamoasi Manchester Cityga mag‘lub bo‘lganida bo‘lgan. Mbappe o‘sha o‘yinda maydonga tushmagan va bu holat uni juda ranjitgan.
U o‘zini foydasiz his qilgani uchun deyarli yig‘lab yuborganini ta’kidladi. Joriy mavsumda hujumchi Ispaniya chempionatida Real Madrid safida uchta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi.
Hozirda "qirollik klubi" La Liga jadvalida yetakchi o‘rinda turibdi va ular to‘plagan ochkolari 9tani tashkil etadi. Mbappening so‘zlari jamoaga bo‘lgan sadoqati va o‘yindagi hissiyotlarini yaxshi aks ettiradi.
Uning o‘zini foydasiz his qilishi, shuningdek, jamoaga bo‘lgan mas’uliyatini ko‘rsatadi. Real Madrid va Mbappe uchun mavsum hali davom etmoqda va ularning maqsadi chempionlikni qo‘lga kiritishdir.

Мбаппе в последний раз плакал в 2021 году
Нападающий Реал Мадрида и сборной Франции Килиан Мбаппе рассказал, когда он в последний раз плакал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, последний раз он чуть не заплакал в 2021 году, когда в ответном матче полуфинала Лиги чемпионов ПСЖ проиграл Манчестер Сити. Мбаппе тогда не вышел на поле, и это очень его расстроило.
Он подчеркнул, что чуть не заплакал из-за того, что чувствовал себя бесполезным. В этом сезоне нападающий сыграл за Реал Мадрид в трех матчах чемпионата Испании и забил три гола.
В настоящее время «королевский клуб» занимает лидирующую позицию в таблице Ла Лиги, набрав 9 очков. Слова Мбаппе хорошо отражают его преданность команде и эмоции во время игры.
Его чувство бесполезности также показывает его ответственность перед командой. Для Реал Мадрида и Мбаппе сезон еще продолжается, и их цель — завоевать чемпионство.