Argentinalik yarim himoyachi Erik Lamela faoliyatini yakunlaganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U buni jarohatlarning oqibatlari sababli amalga oshirganini aytdi. Intervyuda sobiq futbolchi birinchi og‘riqlarni faoliyatining dastlabki bosqichlarida, ya’ni yigirma ikki yoshida his eta boshlaganini tan oldi.
Lamela yigirma besh yoshida tizzasiga murakkab jarrohlik amaliyoti o‘tkazganidan so‘ng o‘zini qanday his qilgani haqida ham so‘zlab berdi. U tizzasi o‘ziga tegishli emasdek tuyulganini, uni almashtirib qo‘yilgandek ekanini ta’kidladi.
Hozirda Erik Lamela Ispaniyaning "Sevilya" klubi murabbiylar shtabida Matias Almeidaning yordamchisi sifatida faoliyat yuritmoqda. Uning bu qarori sog‘lig‘i va kelajakdagi faoliyatini hisobga olgan holda qabul qilingan.
Shuningdek, u yosh futbolchilarga o‘z tajribasini o‘rgatish va sportdagi yangi avlodni tarbiyalashga hissa qo‘shmoqda. Lamela faoliyatini tugatgach, sport sohasida boshqa yo‘nalishda ham o‘zini sinab ko‘rmoqda.

Эрик Ламела завершил карьеру из-за травмы
Аргентинский полузащитник Эрик Ламела объявил о завершении своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что принял это решение из-за последствий травм. В интервью бывший футболист признался, что первые боли начал ощущать на ранних этапах своей карьеры, то есть в возрасте двадцати двух лет.
Ламела также рассказал о том, как он себя чувствовал после сложной операции на колене в возрасте двадцати пяти лет. Он подчеркнул, что колено казалось ему чужим, словно его заменили.
В настоящее время Эрик Ламела работает в тренерском штабе испанского клуба «Севилья» в качестве помощника Матiasa Альмейды. Это решение было принято с учетом его здоровья и будущей карьеры.
Кроме того, он вносит вклад в обучение молодых футболистов, передавая им свой опыт и воспитывая новое поколение в спорте. После завершения карьеры Ламела пробует себя и в других направлениях в спортивной сфере.