Biz ilgari 43 yoshli sobiq ingliz hakami Devid Kutning duch kelgan muammolari haqida ma’lumot berganmiz. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z vaqtida "Liverpul" jamoasining sobiq bosh murabbiyi Yurgen Kloppga nisbatan haqorat qilgani uchun diskvalifikatsiya qilingan edi. Shundan so‘ng u kuryer sifatida ishlashga kirishgan, ammo muammolari davom etmoqda.
Daily Mail nashrining xabar berishicha, Kut Nottinhem shahrida sud oldida javob beradi. Uning taqdiri bilan bog‘liq masala jinsiy xarakterga ega.
Ma’lum bo‘lishicha, Kut fevral oyida voyaga yetmagan shaxsni o‘ziga jalb qilgan. Biroq unga nisbatan jinoyat ishi aynan shu sababdan emas, balki o‘zining shaxsiy hayotidagi harakatlarini videoga olib, ularni internetga joylashtirgani uchun ochilgan.
U hatto bu videolarni yuklab olishga ruxsat bergan. Shu bois, unga nisbatan jazo qattiq bo‘lishi mumkin.
Ushbu holat uning shaxsiy va kasbiy hayotiga jiddiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Sud jarayoni davom etmoqda va yakuniy hukm hali chiqarilmagan.

Английский судья Дэвид Кат дает показания в суде
Ранее мы сообщали о проблемах 43-летнего бывшего английского судьи Дэвида Кута. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он был дисквалифицирован за оскорбления в адрес бывшего главного тренера "Ливерпуля" Юргена Клоппа. После этого он начал работать курьером, но проблемы продолжаются.
По информации издания Daily Mail, Кут предстает перед судом в городе Ноттингем. Дело, связанное с его судьбой, имеет сексуальный характер.
Известно, что в феврале Кут привлек внимание несовершеннолетнего. Однако уголовное дело против него возбуждено не по этой причине, а за то, что он снимал свои личные действия на видео и размещал их в интернете.
Он даже разрешал скачивать эти видео. Поэтому наказание для него может быть суровым.
Этот случай серьезно влияет на его личную и профессиональную жизнь. Судебный процесс продолжается, окончательный приговор еще не вынесен.