Tudor: Yuventus skudetto uchun kurashadi
«Yuventus» bosh murabbiyi Igor Tudor joriy yilgi A Seriyasi chempionligi uchun kurash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Eski sinyora» jamoasi 2020 yildan beri chempionlikni qo‘lga kiritmagan. Turinliklar yangi mavsumda favorit sifatida ko‘rilmayapti, ammo Tudor jamoaning muvaffaqiyatiga ishonadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa skudetto uchun kurashishga qodir. Mavsum boshida u bu haqda bir nechta yig‘ilishlarda gapirgan, ammo endi mavzuni yana ko‘tarishni istamaydi.
Murabbiy faqat aniq natijalarga erishish muhimligini ta’kidladi, gap-so‘zlar emas. Shuningdek, Tudor mart oyida o‘z lavozimiga tayinlangan.
Shanba kuni «Yuventus» o‘z maydonida «Inter» jamoasiga qarshi uchrashuv o‘tkazadi. Bu o‘yin A Seriyasining uchinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadi.

Тудор: Ювентус борется за скудетто
Главный тренер «Ювентуса» Игорь Тудор высказался о борьбе за чемпионство в текущем сезоне Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Старая Синьора» не выигрывала чемпионат с 2020 года. Туринцы не считаются фаворитами в новом сезоне, однако Тудор верит в успех своей команды.
По его словам, команда способна бороться за Скудетто. В начале сезона он говорил об этом на нескольких собраниях, но теперь не хочет снова поднимать эту тему.
Тренер подчеркнул, что важны только конкретные результаты, а не разговоры. Также Тудор был назначен на свою должность в марте.
В субботу «Ювентус» проведёт матч на своём поле против «Интера». Эта игра состоится в рамках третьего тура Серии А.