Lamin Yamal hayoti va erkinligi cheklanganini aytdi
18 yoshli futbolchi Lamin Yamal "Barselona" jamoasida va Ispaniya terma jamoasida erishgan yutuqlari haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 16 yoshida Kataloniya gigantining asosiy tarkibiga kirishga muvaffaq bo‘ldi va hozirda jahon futbolining eng yorqin yulduzlaridan biri hisoblanadi. Laminning aytishicha, futboldagi muvaffaqiyati uning hayotini tubdan o‘zgartirdi.
Ilgari u o‘z xohishiga ko‘ra harakat qilgan bo‘lsa, hozirda uning erkinligi cheklangan. O‘tgan yozda Koreya va Yaponiyada o‘tkazilgan mavsumoldi tayyorgarlik jarayonida hech joyga chiqish imkoni bo‘lmagan, ammo u baribir baxtiyor ekanini ta’kidladi.
Barselona safida barcha musobaqalarda 109 o‘yinda maydonga tushgan futbolchi 27 ta gol urdi va 37 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Terma jamoada esa 23 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol va 12 ta assist qayd etdi.
Lamin Yamal yoshligiga qaramay, o‘zining yuqori mahorati bilan futbol olamida katta e’tibor qozongan. Uning kelajagi yorqin va u hali ko‘plab yutuqlarga erishishi kutilmoqda.

Ламин Ямал заявил, что его жизнь и свобода ограничены
18-летний футболист Ламин Ямал рассказал о своих достижениях в команде «Барселона» и сборной Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В 16 лет он сумел войти в основной состав каталонского гиганта и сейчас считается одной из ярчайших звезд мирового футбола. По словам Ламина, успех в футболе кардинально изменил его жизнь.
Раньше он действовал по своему желанию, а сейчас его свобода ограничена. Прошлым летом во время предсезонной подготовки в Корее и Японии у него не было возможности выходить куда-либо, но он всё равно подчеркнул, что счастлив.
В составе «Барселоны» футболист провёл 109 матчей во всех турнирах, забил 27 голов и сделал 37 результативных передач. В сборной же он сыграл 23 матча, забил 6 голов и отдал 12 ассистов.
Несмотря на молодость, Ламин Ямал благодаря своему высокому мастерству привлёк большое внимание в футбольном мире. Его будущее светло, и ожидается, что он ещё достигнет многих успехов.