Manchester Yunayted Garnacho o‘rnini to‘ldira olmadi
Manchester Yunayted jamoasi ketgan futbolchi Aleksandro Garnacho o‘rnini to‘ldira olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik o‘yinchi Chelsi klubiga o‘tib ketganidan so‘ng, qizil iblislar rahbarlari yosh qanot himoyachisini almashtirish zarur deb hisoblashdi. Foot Mercato ma’lumotlariga ko‘ra, transfer oynasining oxirgi kuni Angliya klubi Lion jamoasidan Malik Fofananing sotib olinishi uchun harakat qilgan, ammo rasmiy muzokaralar boshlanishidan oldin muddat tugaganligi sababli shartnoma amalga oshmadi.
20 yoshli Fofana Fransiya chempionatining eng istiqbolli yosh yulduzlaridan biri hisoblanadi. O‘tgan yozda unga Liverpul, Arsenal, Bayern va boshqa Yevropaning yetakchi klublari ham qiziqish bildirgan.
Shunday qilib, Manchester Yunayted yangi o‘yinchini qo‘lga kiritish borasida muvaffaqiyatga erisha olmadi. Klub rahbariyati yosh futbolchilarni jamoaga jalb etish bo‘yicha ishlarni davom ettirmoqda.

Манчестер Юнайтед не смог заменить Гарначо
Команда Манчестер Юнайтед не смогла заменить ушедшего футболиста Александро Гарначо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После перехода аргентинского игрока в клуб Челси, руководство «красных дьяволов» посчитало необходимым заменить молодого вингера. По данным Foot Mercato, в последний день трансферного окна английский клуб пытался приобрести Малика Фофану из Лиона, но сделка не состоялась из-за истечения срока до начала официальных переговоров.
20-летний Фофана считается одним из самых перспективных молодых звезд французского чемпионата. Прошлым летом им интересовались Ливерпуль, Арсенал, Бавария и другие ведущие клубы Европы.
Таким образом, Манчестер Юнайтед не удалось заполучить нового игрока. Руководство клуба продолжает работу по привлечению молодых футболистов в команду.