Pavar: De Dzerbi xarakteri Indzagi bilan solishtiriladi
Yangi qo‘shilgan «Marsel» futbolchisi Benjamen Pavar jamoaning bosh murabbiyi Roberto de Dzerbi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyalik murabbiy «Marsel» jamoasining eng temperamentli murabbiylaridan biri hisoblanadi. Jurnalistlar Pavardan yangi murabbiyi haqidagi fikrini so‘rashdi.
Pavar shunday dedi: «De Dzerbining kuchli xarakteri haqida gapirishadi, lekin menimcha, sizlar Simone Indzagini ko‘rmagansiz. Italiyada bo‘lganimda, u juda qattiqqo‘l ko‘ringan edi.
Ammo ular o‘z ishlariga juda sodiq kishilar. Fransiyada bu holat biroz g‘alati tuyulishi mumkin.
Men Roberto bilan birga ishlashni intiqlik bilan kutyapman». Shuningdek, «Marsel» 29 yoshli himoyachi Benjamen Pavarning Milan shahridagi «Inter» klubidan ijaraga olinganini va keyinchalik sotib olish imkoniyati mavjudligini ma’lum qildi.
Bu transfer jamoaga himoya chizig‘ini mustahkamlashda yordam beradi. Pavar o‘zining tajribasi va iste’dodi bilan jamoaga katta foyda keltirishga tayyor.

Pavar: Характер Де Дзерби сравнивается с Индзаги
Новый игрок «Марселя» Бенжамен Павар высказался о главном тренере команды Роберто де Дзерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский тренер считается одним из самых темпераментных наставников «Марселя». Журналисты спросили Павар о его мнении о новом тренере.
Павар сказал: «Говорят о сильном характере де Дзерби, но, по-моему, вы не видели Симоне Индзаги. Когда я был в Италии, он казался очень строгим.
Но они очень преданные своему делу люди. Во Франции это может показаться немного странным.
Я с нетерпением жду работы с Роберто». Также «Марсель» сообщил, что 29-летний защитник Бенжамен Павар взят в аренду у миланского «Интера» с возможностью последующего выкупа.
Этот трансфер поможет команде укрепить линию обороны. Павар готов принести большую пользу команде своим опытом и талантом.