Futbolchi Lamin Yamal o‘ziga nisbatan bo‘layotgan irqchilik haqidagi haqoratlarga e’tibor bermasligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu kabi so‘zlarga javob qaytarishning ma’nosi yo‘qligini aytdi. Laminning so‘zlariga ko‘ra, ba’zi odamlar bolalikda qiyin vaziyatlarni boshdan kechirganligi sababli bunday munosabatda bo‘lishi mumkin, ammo u bunday gaplar uni bezovta qilmasligini ta’kidladi.
18 yoshli «Barselona» jamoasining qanot hujumchisi 2023 yildan buyon asosiy tarkibda o‘ynaydi. May oyida u Kataloniya klubi bilan 2031 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan yangi shartnomani imzoladi.
Lamin Yamal o‘z ishiga e’tibor qaratib, salbiy fikrlarni e’tiborsiz qoldirishga harakat qilmoqda. U o‘zining kelajagi va jamoasiga sodiqligini ta’kidlab, barcha qiyinchiliklarga qarshi bardoshli bo‘lishini bildirdi.

Ламин Ямал не обращает внимания на разговоры о расизме
Футболист Ламин Ямал заявил, что не обращает внимания на оскорбления, связанные с расизмом в его адрес. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что нет смысла отвечать на такие слова. По словам Ламина, некоторые люди могут так себя вести из-за трудных ситуаций в детстве, однако он подчеркнул, что такие высказывания его не беспокоят.
18-летний вингер команды «Барселона» играет в основном составе с 2023 года. В мае он подписал новый контракт с каталонским клубом, рассчитанный до середины 2031 года.
Ламин Ямал сосредоточен на своей работе и старается игнорировать негативные мнения. Он подчеркнул свою преданность будущему и команде, заявив, что будет стойко переносить все трудности.
Таким образом, молодой футболист поставил перед собой цель добиться положительных результатов в своей профессиональной карьере.