Gvardiola jarohatlangan futbolchilarni nomladi
«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola juma kuni o‘tkazilgan matbuot anjumanida jamoaning kadrlar holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni «shaharliklar» «Manchester Yunayted»ga qarshi derbini o‘tkazadi. Gvardiola ma’lum qilishicha, Marmuš Misr terma jamoasidan jarohat bilan qaytgan.
Ayt-Nuri va Sherki ham maydonga tusha olmaydi. Stounsning ishtiroki shubhali, biroq uning jarohati jiddiy emas.
Qolgan futbolchilar esa sog‘lom. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Marmušning holatini aniqlash uchun test natijalarini kutish kerak, ammo uning tiklanishi bir necha hafta davom etadi.
Keyingi terma jamoalar tanaffusigacha u maydonga qaytadi. Shuningdek, «Manchester Siti»ning jarohatlangan futbolchilari ro‘yxatida Mateo Kovachich va Kelvin Fillips ham bor.
«Manchester Siti» va «Manchester Yunayted» o‘rtasidagi derbi 14 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 18:30da boshlanadi. Bu o‘yin katta e’tibor bilan kutilyapti va futbol ishqibozlari uchun muhim voqea hisoblanadi.

Гвардиола назвал травмированных футболистов
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола в пятницу на пресс-конференции высказался о состоянии кадров команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье «горожане» проведут дерби против «Манчестер Юнайтед». По словам Гвардиолы, Мармуш вернулся с травмой из сборной Египта.
Айт-Нури и Шерки также не смогут выйти на поле. Участие Стоунса под вопросом, однако его травма не серьёзная.
Остальные футболисты здоровы. По словам тренера, для определения состояния Мармуша нужно дождаться результатов тестов, но его восстановление займет несколько недель.
Он вернется на поле до следующей паузы на матчи сборных. Также в списке травмированных игроков «Манчестер Сити» находятся Матео Ковачич и Келвин Филлипс.
Дерби между «Манчестер Сити» и «Манчестер Юнайтед» начнется 14 сентября в 18:30 по московскому времени. Эта игра ожидается с большим интересом и является важным событием для футбольных болельщиков.