Kivu: g‘urur har doim texnikadan ustunroq
Milanning «Inter» jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivu Italiya chempionati doirasidagi «Yuventus»ga qarshi o‘yin oldidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar 13 sentyabr kuni Seriya A ning uchinchi turida o‘zaro bahs olib boradilar. Murabbiyning aytishicha, jamoa yaxshi tayyorgarlik ko‘rgan va barcha futbolchilar o‘yinga tayyor.
«Yuventus»da Tudar yaxshi ish olib borgan, ular o‘ziga xos o‘yin uslubiga ega va transfer oynasida samarali ish tutgan. Bizning jamoada yuqori umidlar mavjud, ammo qo‘shimcha bosim ostida qolmaslik zarur.
Eng muhimi, ruhiy aniq bo‘lish va o‘yinchilarning g‘ururiga tayanishdir. G‘urur har qanday taktikalardan ustundir, deydi murabbiy.
Hozirda «Yuventus» mavsumni ikki g‘alaba bilan boshlagan va 6 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. «Inter» esa 3 ochko jamg‘arib, jamoalar reytingida oltinchi pog‘onada joylashgan.

Киву: гордость всегда важнее техники
Главный тренер миланского «Интера» Кристиан Киву поделился мнением перед матчем с «Ювентусом» в рамках чемпионата Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды встретятся 13 сентября в третьем туре Серии А. По словам тренера, команда хорошо подготовилась, и все футболисты готовы к игре.
«В «Ювентусе» Тудар проделал хорошую работу, у них свой особый стиль игры, и они эффективно работали на трансферном рынке. В нашей команде большие надежды, но важно не поддаваться дополнительному давлению.
Самое главное — быть психологически настроенными и опираться на гордость игроков. Гордость выше любой тактики», — говорит тренер.
В настоящее время «Ювентус» начал сезон с двух побед и занимает второе место с 6 очками. «Интер» набрал 3 очка и находится на шестой позиции в турнирной таблице.