Kafanov: Safonov hozirgi o‘yinda boshqacha darajada
Rossiya terma jamoasining darvozabonlar murabbiyi Vitaliy Kafanov Matvey Safonov va uning “PSJ” klubidagi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlariga ko‘ra, hozirgi Matvey bir yil oldingidan farq qiladi. U klubga moslashgan, o‘yin tezligiga o‘rgangan va raqobatchisi ham endi boshqacha, ilgari Donnarumma kabi emas.
Kafanovning ta’kidlashicha, hozir Safonovning maydonga chiqish imkoniyati yanada oshgan. Esda tutish lozimki, yozda Parij klubini Safonovning oldingi raqobi Janluidji Donnarumma tark etgan edi.
Uning o‘rniga “Lille” klubidan darvozabon Lyuka Shevalye kelib qo‘shildi va klub unga 40 million yevro sarflagan. Hozirgi yangi mavsumda Safonov “PSJ” safida to‘rtta rasmiy o‘yinda maydonga tushmadi.
Shunday qilib, uning asosiy jamoada o‘ynash imkoniyati hali ham mavjud bo‘lib, murabbiylar unga ishonch bildirmoqda.

Кафанов: Сафонов на текущей игре на другом уровне
Тренер вратарей сборной России Виталий Кафанов высказался о Матвее Сафонове и его положении в клубе «ПСЖ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нынешний Матвей отличается от того, каким он был год назад. Он адаптировался к клубу, привык к темпу игры, а его соперник теперь другой, не такой, как раньше Доннарумма.
По словам Кафанова, сейчас у Сафонова больше возможностей выйти на поле. Следует помнить, что летом клуб из Парижа покинул предыдущий соперник Сафонова — Джанлуиджи Доннарумма.
Вместо него в «Лилле» пришёл вратарь Лука Шевалье, и клуб потратил на него 40 миллионов евро. В нынешнем новом сезоне Сафонов не выходил на поле в составе «ПСЖ» в четырёх официальных матчах.
Таким образом, у него по-прежнему есть возможность играть в основном составе, и тренеры доверяют ему.