Mbappe Realdagi oyining eng yaxshisi deb tan olindi
Madridning "Real" jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe taqdirlash marosimidan keyingi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyalik futbolchi "Real" muxlislari tomonidan avgust oyining eng yaxshi o‘yinchisi deb topildi. U o‘z minnatdorchiligini bildirib, barcha muxlislarga ovoz berganlari uchun katta rahmat aytdi.
Mbappe mavsumni ajoyib tarzda boshlashdan mamnunligini ta’kidladi. Jamoa uchta o‘yinda uchta g‘alabaga erishgan, ularning har birida gol urilgan va har kuni o‘yindan zavq olishmoqda.
Hujumchi hozirgi La Liga mavsumida uchta o‘yinda uchta gol urdi. Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa turnir jadvalida to‘qqiz ochko bilan yetakchilik qilmoqda.
Shuningdek, dam olish kuni Madrid jamoasi "Real Sosiedad"ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi muvaffaqiyatini davom ettirish uchun muhim hisoblanadi.

Мбаппе признан лучшим игроком месяца в Реале
Нападающий мадридского "Реала" Килиан Мбаппе поделился своими мыслями после церемонии награждения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский футболист был признан лучшим игроком августа по версии болельщиков "Реала". Он выразил благодарность всем фанатам за голосование.
Мбаппе отметил, что доволен отличным началом сезона. Команда одержала три победы в трёх матчах, забив голы в каждом из них, и каждый день получает удовольствие от игры.
Нападающий забил три гола в трёх матчах текущего сезона Ла Лиги. Команда под руководством Хаби Алонсо лидирует в турнирной таблице с девятью очками.
Кроме того, в выходные мадридская команда проведёт выездной матч против "Реал Сосьедада". Эта игра важна для продолжения успехов команды в сезоне.