Slot Isak va Virts uchun katta summa sarfladi
«Liverpul» jamoasining bosh murabbiyi Arne Slot yozgi transfer oynasida klub tomonidan amalga oshirilgan eng qimmat ikkita xarid haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub ingliz futbolida yangi rekordlarni yangiladi. Avvaliga 125 million yevroga Florian Virts sotib olindi, so‘ngra Aleksandr Isak uchun yana 145 million yevro to‘landi.
Slotning aytishicha, bu ularning ish uslubi. Agar ular biror futbolchini maqsad qilsa, uni qo‘lga kiritishga harakat qiladi.
Futbolchining narxini aniqlab, agar bu narx jamoaning ehtiyojlariga mos kelsa, hech ikkilanmay xaridni amalga oshiradi. Bunday imkoniyatlar jamoa oldingi mavsumdagi g‘alaba, futbolchilarni sotish va oldingi transferlarda sarf-xarajatlarning yo‘qligi tufayli yuzaga kelgan.
Umuman olganda, «Liverpul» yozgi transfer oynasida yangi futbolchilar uchun taxminan 500 million yevro sarflagan. Bu mablag‘ jamoaning kelgusi muvaffaqiyatlari uchun muhim sarmoya hisoblanadi.

Slot Исак потратил большую сумму для Виртс
Главный тренер команды «Ливерпуль» Арне Слот высказался о двух самых дорогих приобретениях клуба в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб обновил новые рекорды в английском футболе. Сначала за 125 миллионов евро был куплен Флориан Вирц, затем за Александра Исака было заплачено еще 145 миллионов евро.
По словам Слота, это их стиль работы. Если они нацеливаются на какого-либо футболиста, то стараются его заполучить.
Определив цену игрока и если она соответствует потребностям команды, они без колебаний совершают покупку. Такие возможности возникли благодаря победам команды в прошлом сезоне, продаже игроков и отсутствию расходов на предыдущие трансферы.
В целом «Ливерпуль» потратил около 500 миллионов евро на новых футболистов в летнее трансферное окно. Эти средства являются важными инвестициями в будущие успехи команды.