Mareska: Sterling va Disasi Chelsiga qaytmaydi
“Chelsi” jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareska vinger Rahim Sterling hamda markaziy himoyachi Aksel Disasi haqida kelajakdagi imkoniyatlari bo‘yicha savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub ingliz va fransuz futbolchilarini sotishga qo‘ygan, ammo xaridor topilmadi. Ikkala o‘yinchi ham umumiy guruhdan alohida shug‘ullanmoqda.
Bundan tashqari, murabbiy mavsum boshidan beri ularni ko‘rmaganini bildirdi. OAV vakillari Mareskadan Sterling va Disasi yangi imkoniyatga ega bo‘ladimi, degan savolni so‘radi.
Murabbiy qisqacha javob berdi: “Bizning jamoada? Yo‘q”.
Shanba kuni “Chelsi” Premer-liganing to‘rtinchi turida “Brentford” jamoasi bilan o‘ynaydi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.

Mareska: Sterling и Дисаси не вернутся в Челси
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска ответил на вопрос о будущих перспективах вингера Рахима Стерлинга и центрального защитника Акселя Дисаси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб выставил на продажу английского и французского футболистов, но покупателей не нашлось. Оба игрока тренируются отдельно от основной группы.
Кроме того, тренер отметил, что с начала сезона не видел их. Представители СМИ спросили у Марески, получат ли Стерлинг и Дисаси новые возможности.
Тренер кратко ответил: «В нашей команде? Нет».
В субботу «Челси» сыграет в четвертом туре Премьер-лиги с командой «Брентфорд». Матч начнется в 22:00 по московскому времени.