Yamal: Real va Atletiko kuchli raqobatchilar
«Barselona» klubi qanot hujumchisi Lamin Yamal jamoasining ikki asosiy raqibi – «Real» va «Atletiko» haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa o‘tgan mavsumda La Ligada chempionlikni qo‘lga kiritdi. Madridning ikkala yirik klubi yozgi transferlar vaqtida sezilarli darajada kuchayib oldi, biroq «ko‘k-burgundiyaliklar» bunday imkoniyatga ega bo‘lmadi.
Yamalning so‘zlariga ko‘ra, «Real» va «Atletiko» jamoalari raqobatbardosh. Ammo agar biz o‘z ishimizni yaxshi bajarsak, oxir-oqibat natija faqat bizga bog‘liq bo‘ladi.
Uch turdan so‘ng «Real» 9 ochko jamg‘argan, «Barselona» 7 ochko bilan ikkinchi, «Atletiko» esa faqat 2 ochko bilan orqada qolmoqda. Shunday qilib, mavsum davomida har bir jamoa o‘z imkoniyatlarini to‘liq ishga solishi muhimdir.
Raqobat kuchli bo‘lsa-da, o‘ziga xos strategiya va jamoaviy o‘yin muhim ahamiyatga ega. Bu yilgi chempionatda asosiy e’tibor o‘z ishimizni mukammal bajarishga qaratilgan.

Ямал: Реал и Атлетико сильные соперники
Крылой нападающий клуба «Барселона» Ламин Ямал высказал своё мнение о двух основных соперниках команды – «Реале» и «Атлетико». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Команда под руководством Ханса-Дитера Флика в прошлом сезоне завоевала чемпионство в Ла Лиге. Обе крупные мадридские команды значительно усилились во время летнего трансферного окна, однако «сине-гранатовые» такой возможности не имели.
По словам Ямала, команды «Реал» и «Атлетико» конкурентоспособны. Но если мы хорошо выполним свою работу, в конечном итоге результат будет зависеть только от нас.
После трёх туров «Реал» набрал 9 очков, «Барселона» с 7 очками на втором месте, а «Атлетико» отстаёт всего на 2 очка. Таким образом, в течение сезона каждой команде важно полностью использовать свои возможности.
Хотя конкуренция сильна, особая стратегия и командная игра имеют важное значение. В этом чемпионате основное внимание уделяется совершенному выполнению нашей работы.