Chalhanog‘lu «Inter» uchun kuch bilan o‘ynashga tayyor
Milanning "Inter" jamoasi boshqaruvchisi Kristian Kivu yarim himoyachi Hakan Chalhanog‘lu haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chalhanog‘lu yozgi transfer oynasida "Galatasaray"ga o‘tishi mumkinligi haqida Istanbul klubi ochiqchasiga gapirgan edi. Biroq, "neradzurri" murabbiyining so‘zlariga ko‘ra, futbolchining kayfiyatida hech qanday muammo yo‘q.
Kivu matbuot anjumanida, ko‘rganlarimga qaraganda, Hakan juda motivatsiyalangan va yaqinda olgan jarohatiga qaramay, to‘liq kuch bilan harakat qilishga tayyorligini ta’kidladi. U "Inter" sharafini himoya qilish va jamoaga yordam berishni juda xohlaydi.
Shuningdek, dam olish kuni "Inter" "Yuventus"ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 19:00da boshlanadi.
Bu o‘yin jamoalar uchun muhim bahs bo‘lib, har ikki tomondan ham yuqori darajadagi kurash kutilyapti. Hakan Chalhanog‘lu jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri sifatida o‘zini ko‘rsatishga intilmoqda.
Murabbiy va jamoa a’zolari uning o‘yinga bo‘lgan munosabatidan mamnun. Shunday qilib, futbolchi va jamoa kelgusida yaxshi natijalarga erishishga harakat qiladi.

Чалханоглу готов играть с силой за «Интер»
Руководитель миланского «Интера» Кристиан Киву ответил на вопрос о полузащитнике Хакане Чалханоглу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб из Стамбула открыто говорил о возможном переходе Чалханоглу в «Галатасарай» в летнее трансферное окно. Однако, по словам тренера «неррадзурри», у футболиста нет никаких проблем с настроем.
На пресс-конференции Киву подчеркнул, что, судя по увиденному, Хакан очень мотивирован и, несмотря на недавнюю травму, готов действовать на полную мощность. Он очень хочет защищать честь «Интера» и помогать команде.
Кроме того, в выходные «Интер» проведёт выездной матч против «Ювентуса». Встреча начнётся в 19:00 по московскому времени.
Эта игра является важным поединком для обеих команд, ожидается борьба на высоком уровне с обеих сторон. Хакан Чалханоглу стремится проявить себя как один из ключевых игроков команды.
Тренер и члены команды довольны его отношением к игре. Таким образом, футболист и команда будут стремиться к достижению хороших результатов в будущем.