Alejandro Grimaldo, Bayer jamoasining chap himoyachisi, Bundesliganing Frankfurt shahridagi Eintracht jamoasiga qarshi o‘yinda ikki marta jarima zarbasidan gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin 3:1 hisobida Bayer jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi. Ispaniyalik futbolchi gollarni o‘yinning 10 va 98-daqiqalarida kiritdi.
Shu tariqa, 2023/24 yilgi mavsum boshidan boshlab barcha musobaqalarda Grimaldo jami olti marta jarima zarbasidan gol urgan bo‘lib, bu ko‘rsatkich Yevropaning beshta yetakchi chempionatidagi futbolchilar orasida eng yaxshi natijadir. Alejandro Grimaldo 2014 yildan beri Bundesligada bir o‘yinda ikki marta jarima zarbasidan gol urgan birinchi futbolchi hisoblanadi.
U 2023 yil yozidan buyon Bayer jamoasi sharafini himoya qilmoqda. Grimaldoning ushbu muvaffaqiyati jamoaning himoya chizig‘ida muhim o‘zgarishlar bo‘layotganidan dalolat beradi va uning o‘yindagi o‘rni yanada mustahkamlanmoqda.

Гримальдо — ведущий футболист по забитым голам с пенальти
Алехандро Гримальдо, левый защитник команды Байер, забил два гола с пенальти в матче Бундеслиги против команды Айнтрахт из Франкфурта. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра завершилась победой Байера со счётом 3:1. Испанский футболист забил голы на 10-й и 98-й минутах матча.
Таким образом, с начала сезона 2023/24 во всех соревнованиях Гримальдо забил всего шесть голов с пенальти, что является лучшим показателем среди игроков пяти ведущих чемпионатов Европы. Алехандро Гримальдо является первым футболистом в Бундеслиге с 2014 года, который забил два гола с пенальти в одном матче.
Он защищает цвета команды Байер с лета 2023 года. Этот успех Гримальдо свидетельствует о значительных изменениях в оборонительной линии команды и укреплении его роли в игре.