Ramos: Hakimi 2025 yilda Oltin to‘pga loyiq
Sobiq «PSJ» himoyachisi Serxio Ramos Ashraf Hakimining 2025 yilda «Oltin to‘p»ni qo‘lga kiritish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ramosning aytishicha, Hakimi uning do‘sti va ukasi bo‘lib, u «Oltin to‘p»ga munosib futbolchidir. Barcha muxlislar va mutaxassislar Hakimining yutuqlarini e’tirof etib, uni qo‘llab-quvvatlashi lozim.
U jahon darajasidagi futbolchi va professionalizm namunasi hisoblanadi. O‘tgan mavsumda 26 yoshli marokashlik futbolchi barcha musobaqalarda jami 55 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 16 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Hakimi «PSJ» jamoasi bilan Fransiya chempionati va Chempionlar Ligasi sovrinlarini qo‘lga kiritdi. Shuningdek, klub bilan Fransiya Kubogi va Superkubogini ham yutdi.
«Oltin to‘p» taqdirlash marosimi 2025-yil 22-sentabrda Parij shahrida o‘tkaziladi. Bu mukofot yilning eng yaxshi futbolchisiga beriladi va Hakimi ushbu sovrinni olish uchun asosli nomzodlardan biridir.

Рамос: Хакими достоин Золотого мяча в 2025 году
Бывший защитник «ПСЖ» Серхио Рамос высказался о шансах Ашрафа Хакими завоевать «Золотой мяч» в 2025 году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Рамоса, Хакими является его другом и братом, и он достоин «Золотого мяча». Все болельщики и специалисты должны признать достижения Хакими и поддержать его.
Он футболист мирового уровня и пример профессионализма. В прошлом сезоне 26-летний марокканский футболист сыграл во всех турнирах в общей сложности 55 матчей, забил 11 голов и сделал 16 результативных передач.
Хакими завоевал с командой «ПСЖ» титулы чемпиона Франции и Лиги чемпионов. Также он выиграл с клубом Кубок Франции и Суперкубок.
Церемония вручения «Золотого мяча» состоится 22 сентября 2025 года в Париже. Эта награда присуждается лучшему футболисту года, и Хакими является одним из основных претендентов на этот приз.