Atletik autogol sabab uyda mag‘lub bo‘ldi
Sentabr oyidagi tanaffusdan oldin «Atletik» La Liga chempionatida «Real» bilan birga peshqadam edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq to‘rtinchi turda o‘z mavqeini saqlab qololmadi va uy maydonida «Alaves»ga mag‘lub bo‘ldi. O‘yinda katta qiziqish kuzatilmadi, jamoalar faqat o‘yinning taxminan 60-daqiqasida biroz jonlandi.
58-daqiqada mehmonlar burchak zarbasidan aniq uzatmani amalga oshirdi. Darvozabon katta xato qilib, to‘p Alex Berengerga tegib, tarmoqqa tushdi va hisob 0:1 bo‘ldi.
Avtogol muallifi tez orada Inyaki Uilyamsga aniq uzatmani amalga oshirishga urindi, ammo u to‘pni darvozaga yo‘llay olmadi. Berenger ham o‘zidan zarba berdi, lekin darvozabon to‘pni qaytardi.
«Atletik» 9 ochko bilan ikkinchi o‘rinni egallab turibdi, «Alaves» esa 7 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda. O‘yinning protokoli shunday: «Atletik» 0:1 «Alaves».
Gollar: 57-daqiqada Alex Berenger (0:1). Jamoalar tarkibi va zaxira o‘yinchilar ro‘yxati o‘yinda qatnashgan futbolchilarning ismlari bilan taqdim etildi.
O‘yin Bilbao shahridagi "San-Mames" stadionida bo‘lib o‘tdi. Ushbu natija «Atletik» uchun muhim vaziyatni anglatadi va jamoa keyingi o‘yinlarga yanada tayyor turishi zarur.

Атлетик проиграл дома из-за автогола
Перед перерывом в сентябре «Атлетик» вместе с «Реалом» лидировал в чемпионате Ла Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако в четвёртом туре команда не смогла удержать свои позиции и проиграла дома «Алавесу». В матче не наблюдалось большого интереса, команды оживились примерно на 60-й минуте игры.
На 58-й минуте гости выполнили точную подачу с углового. Вратарь допустил серьёзную ошибку, мяч коснулся Алекса Беренгера и оказался в сетке, счёт стал 0:1.
Автор автогола вскоре попытался сделать точную передачу на Иняки Уильямса, но тот не смог отправить мяч в ворота. Беренгер также пробил по воротам, но вратарь отразил удар.
«Атлетик» занимает второе место с 9 очками, а «Алавес» — четвёртое с 7 очками. Протокол матча следующий: «Атлетик» 0:1 «Алавес».
Голы: 57-я минута — Алекс Беренгер (0:1). Составы команд и список запасных представлены именами футболистов, участвовавших в матче.
Матч прошёл на стадионе «Сан-Мамес» в городе Бильбао. Этот результат имеет важное значение для «Атлетика», и команде необходимо быть более готовой к следующим играм.