Mbappe: Real qiyinchilikda g‘alaba qozondi
Madridning "Real" jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe La Liga musobaqasining to‘rtinchi turida "Real Sosyedad" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda (2:1) g‘alaba qozonish haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinda gol urib, samarali uzatma amalga oshirdi. Futbolchi fikricha, jamoa qiyin o‘yin kutgan va haqiqatan ham raqibning maydondan haydalishi keyin vaziyat murakkablashgan.
Biroq "Real" o‘z xarakterini ko‘rsatib, o‘yinni g‘alaba bilan yakunlashga erishdi. Mbappe so‘zlariga ko‘ra, ular o‘yinni yaxshi boshlagan, ammo raqibning kamchiliklari tufayli vaziyat qiyinlashgan.
Shunga qaramay, jamoa o‘z futbolini davom ettirib, ikkinchi golni urishga muvaffaq bo‘lgan. Ikkinchi bo‘limda raqib penalti amalga oshirgan bo‘lsa-da, "Real" birlashib, o‘yinni oxirigacha kurashib o‘tkazgan.
Ular Madridga uch ochko va La Liga turnir jadvalida yetakchilik bilan qaytmoqda. Ushbu g‘alaba "Real"ni musobaqa jadvalida birinchi o‘ringa mustahkamladi.

Мбаппе: Реал выиграл в трудной борьбе
Нападающий мадридского «Реала» Килиан Мбаппе поделился впечатлениями о победе в матче четвёртого тура Ла Лиги против «Реал Сосьедада» (2:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он забил гол и сделал результативную передачу в этой игре. По мнению футболиста, команда ожидала сложный матч, и действительно ситуация осложнилась после удаления соперника с поля.
Тем не менее «Реал» проявил характер и сумел завершить игру победой. По словам Мбаппе, они хорошо начали матч, но из-за ошибок соперника ситуация усложнилась.
Несмотря на это, команда продолжила играть в свой футбол и смогла забить второй гол. Во втором тайме соперник реализовал пенальти, однако «Реал» сплотился и боролся до конца матча.
Они возвращаются в Мадрид с тремя очками и лидерством в турнирной таблице Ла Лиги. Эта победа укрепила «Реал» на первом месте в таблице соревнований.