Atletiko Liverpulga qarshi o‘yinga ikki futbolchisiz chiqadi
Madridning «Atletiko» jamoasi bosh murabbiyi Diego Simeone La Liga doirasidagi «Vilyarreal»ga qarshi kechgan uchrashuvda jarohat olgan hujumchi Julian Alvares va himoyachi David Gantsko haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik hujumchi o‘yin davomida tanaffusda almashtirildi, slovak markaziy himoyachisi esa 76-daqiqada maydonni tark etdi. Simeone matbuot anjumanida Alvares va Gantskoga yetgan jarohatlar haqida gapirar ekan, ertaga aniq ma’lumot olishlarini aytdi.
U jarohatlar jiddiy emasligiga umid bildirdi va Gantsko bilagi burilganini ma’lum qildi. «Vilyarreal»ga qarshi g‘alaba «Atletiko» uchun joriy mavsumdagi La Liga doirasidagi birinchi yutug‘i bo‘ldi.
17 sentabr kuni «Atletiko» Chempionlar ligasida «Liverpul» jamoasining maydonida o‘yin o‘tkazadi. Bu uchrashuv jamoa uchun muhim bahs sifatida ko‘rilmoqda.

Атлетико выйдет на матч против Ливерпуля без двух футболистов
Главный тренер мадридского «Атлетико» Диего Симеоне рассказал о нападающем Хулиане Альваресе и защитнике Давиде Ганцко, которые получили травмы в матче Ла Лиги против «Вильярреала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский нападающий был заменён во время перерыва, а словацкий центральный защитник покинул поле на 76-й минуте. На пресс-конференции Симеоне сообщил, что завтра получат точную информацию о травмах Альвареса и Ганцко.
Он выразил надежду, что травмы не серьёзные, и сообщил, что у Ганцко растяжение запястья. Победа над «Вильярреалом» стала первой в текущем сезоне Ла Лиги для «Атлетико».
17 сентября «Атлетико» проведёт матч Лиги чемпионов на поле «Ливерпуля». Эта встреча рассматривается как важный поединок для команды.