Chelsea jamoasining hujumchisi Joao Pedro yana samarali harakatlari bilan ajralib chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi Brentfordga qarshi o‘yinda assist qayd etdi. Uchrashuv 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi.
Shunday qilib, 23 yoshli yangi futbolchi Chelsea safida Premier Ligada beshta golga bevosita ta’sir ko‘rsatgan (2 gol va 3 assist) bo‘lib, buni faqat to‘rt o‘yinda amalga oshirdi. Opta ma’lumotlariga ko‘ra, bu ko‘rsatkich Eden Azardan keyingi eng yaxshi natija hisoblanadi.
Eden Azar bu ko‘rsatkichga faqat uch o‘yinda erishgan edi. Joao Pedro iyul boshida Brighton jamoasidan Chelseaga o‘tgan.
Uning transfer qiymati 63 million yevrodan oshdi. Eden Azar esa 2012 yildan 2019 yilgacha Londonning yirik klubi safida o‘ynagan.
Bu ma’lumotlar Chelsea jamoasining hujum chizig‘idagi yangi yulduzning tez rivojlanayotganini ko‘rsatadi. Joao Pedro jamoaga tez moslashib, o‘zining samaradorligini namoyish etmoqda.
Premier Liga kabi kuchli musobaqada bunday natijalarga erishish futbolchining yuqori mahoratini anglatadi. Chelsea jamoasi kelajakda ham uning faoliyatidan katta umid qilmoqda.

Жоао Педро дал самый результативный старт в Челси
Нападающий команды Челси Жоао Педро вновь выделился своими результативными действиями. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист сделал ассист в матче против Брентфорда. Встреча завершилась вничью со счётом 2:2.
Таким образом, 23-летний новичок в составе Челси в Премьер-лиге напрямую повлиял на пять голов (2 гола и 3 ассиста), при этом сыграв всего в четырёх матчах. По данным Opta, это второй лучший показатель после Эдена Азара.
Эден Азар достиг такого результата всего за три игры. Жоао Педро перешёл в Челси из Брайтона в начале июля.
Стоимость его трансфера превысила 63 миллиона евро. Эден Азар выступал за крупный лондонский клуб с 2012 по 2019 год.
Эти данные показывают быстрое развитие новой звезды атакующей линии Челси. Жоао Педро быстро адаптировался в команде и демонстрирует свою результативность.
Достижение таких результатов в сильном турнире, как Премьер-лига, говорит о высоком мастерстве футболиста. Команда Челси возлагает большие надежды на его дальнейшую карьеру.