Kivu: Inter o‘yini yaxshi, lekin mag‘lub bo‘ldik
Milanning «Inter» futbol jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivu «Yuventus»ga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdagi mag‘lubiyatdan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 3:4 hisobida yakunlandi. Kivu aytishicha, jamoa har ikki bo‘limda yaxshi o‘ynagan, biroq ba’zan yetishmayotgan jihatlar bo‘lgan.
«Neradzurri» safarda asosiy raqibiga qarshi 3:2 hisobida oldinda borayotgan paytda, maydon egalari so‘nggi daqiqalarda ikki bor gol urib, g‘alabani qo‘lga kiritishdi. Murabbiy jamoa g‘alaba uchun kelganini, o‘z futbolini ko‘rsatmoqchi bo‘lganini ta’kidladi.
U shuningdek, voqealarga yaxshiroq javob berish lozimligini aytdi. Mag‘lubiyatga qaramay, bugungi o‘yinda va oldingi «Udineze»ga qarshi bellashuvda ijobiy jihatlarni ko‘rganini bildirgan.

Киву: Игра с Интером была хорошей, но мы проиграли
Главный тренер футбольной команды «Интер» из Милана Кристиан Киву поделился своими мыслями после поражения в матче против «Ювентуса». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 3:4. По словам Киву, команда хорошо играла в обоих таймах, однако иногда не хватало некоторых моментов.
«Нерадзурри» на выезде вели 3:2 против основного соперника, но хозяева поля в последние минуты дважды забили голы и одержали победу. Тренер подчеркнул, что команда приехала за победой и хотела показать свой футбол.
Он также отметил, что необходимо лучше реагировать на происходящее. Несмотря на поражение, Киву увидел положительные моменты в сегодняшней игре и в предыдущем матче против «Удинезе».
Киву добавил, что команда сохраняет спокойствие и работает над исправлением ошибок. В настоящее время «Интер» после третьего тура Серии А набрал всего три очка.