Leyptsig Maynts maydonida 1:0 hisobida g‘alaba qozondi
Germaniya chempionatining uchinchi turida "Maynts" va "RB Leyptsig" jamoalari o‘rtasida teng o‘yin bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning dastlabki daqiqalarida har ikki jamoa darvozabonlarning ustunligi ostida darvozaga zarba berishdi. Joan Bakayoko va Arno Norden tomonidan amalga oshirilgan zarbalar darvoza tayoqlariga tegdi.
40-daqiqada Bakayokoning uzoq masofadan bergan zarbasi natijasida "Leyptsig" hisobda oldinga chiqdi. Shu tariqa, o‘yinning yagona golini kiritdi.
"Bykilar" deb ataluvchi "RB Leyptsig" jamoasi uch turdan so‘ng olti ochko jamg‘ardi, "Maynts" esa bir ochkoda qolmoqda. O‘yinda har ikki jamoaning asosiy futbolchilari maydonda faol harakat qilishdi.
"Maynts" jamoasida Robin Centner darvozani himoya qildi, himoyada Dani Da Kosta, Stefan Bel, Dominik Kor va Antoni Kasi o‘ynadi. O‘rtoqlikda esa Maksim Laych, Ben Bobtsien va Lennard Meloni kabi zaxira futbolchilari bor.
"RB Leyptsig" tarkibida esa Peter Gulachi, Ridle Baku, Villi Orban va Kastello Lyukeba maydonda edi. O‘yin maydonida kuchli raqobat va taktika ko‘zga tashlandi, biroq yakunda hisob o‘zgarmay, "Leyptsig" jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozondi.

Лейпциг победил Майнц на поле со счетом 1:0
В третьем туре чемпионата Германии состоялась равная игра между командами «Майнц» и «РБ Лейпциг». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первые минуты матча обе команды нанесли удары по воротам под контролем вратарей. Удары Жоана Бакайоко и Арно Норден попали в штанги.
На 40-й минуте дальний удар Бакайоко позволил «Лейпцигу» выйти вперёд. Таким образом, был забит единственный гол в матче.
Команда «РБ Лейпциг», прозванная «Быками», после трёх туров набрала шесть очков, а «Майнц» остаётся с одним очком. В матче основные игроки обеих команд активно действовали на поле.
В составе «Майнца» ворота защищал Робин Центнер, в защите играли Дани Да Коста, Штефан Белль, Доминик Кор и Антони Каси. В запасе находились такие игроки, как Максим Лайх, Бен Бобциен и Леннард Мелони.
В составе «РБ Лейпциг» на поле были Петер Гулачи, Ридле Баку, Вилли Орбан и Кастелло Люкеба. На поле наблюдалась сильная конкуренция и тактическая борьба, но в итоге счёт не изменился, и «Лейпциг» одержал победу со счётом 1:0.