Saudiya klublari Ryudigerni diqqat bilan kuzatmoqda
Madridning «Real» jamoasining markaziy himoyachisi Antonio Ryudiger Saudiya Arabistonining chempionatidagi klublarning transfer maqsadlaridan biri bo‘lib qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda nemis futbolchining jamoani tark etishi haqida mish-mishlar ko‘paymoqda. 32 yoshli o‘yinchi Xavi Alonso boshchiligida asosiy tarkibda doimiy o‘rin egallamayapti.
Yaqinda esa u jiddiy jarohat oldi va taxminlarga ko‘ra, u dekabr oyigacha maydondan chetlanadi. Jurnalist Fabrizio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, Saudiya klublari Ryudigerga katta qiziqish bildirmoqda va uni bir necha yildan beri kuzatib kelmoqda.
Yanvardan boshlab Antonio Ryudiger yangi jamoalar bilan erkin muzokaralar olib borishi mumkin bo‘ladi. Hozirda esa futbolchi to‘liq e’tiborini «Real»ga qaratgan.

Саудовские клубы внимательно следят за Рюдигером
Центральный защитник мадридского «Реала» Антонио Рюдигер остается одной из трансферных целей клубов чемпионата Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время участились слухи о возможном уходе немецкого футболиста из команды. 32-летний игрок не занимает постоянное место в основном составе под руководством Хави Алонсо.
Недавно он получил серьёзную травму и, по предположениям, будет отсутствовать на поле до декабря. По данным журналиста Фабрицио Романо, саудовские клубы проявляют большой интерес к Рюдигеру и наблюдают за ним уже несколько лет.
С января Антонио Рюдигер сможет вести свободные переговоры с новыми командами. В настоящее время футболист полностью сосредоточен на «Реале».