Gvardiola Fodening jarohatlari haqida gapirdi
Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola hujumchi yarim himoyachi Fil Fodening o‘yinlari haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi uchun joriy mavsum yaxshi boshlanmadi. U faqat bitta o‘yinda maydonga tushdi, u ham «Tottenhem»ga qarshi mag‘lubiyatda zaxiradan maydonga chiqdi.
Qolgan o‘yinlarda esa jarohat tufayli ishtirok eta olmadi. Gvardiola Filni samimiy tabriklab, unga har bir mashg‘ulotda quvonch bilan o‘ynashini va jamoaga o‘z hissasini qo‘shishini tiladi.
Murabbiyning aytishicha, o‘tgan mavsumdagi qiyinchiliklarning sababi aynan Filning yo‘qligi, uning ijodkorligi va mehnatkashligi yetishmasligi bo‘lgan. O‘tgan Angliya Premer Ligasi mavsumida Fil Foden 28 o‘yinda yetti gol urib, ikki golga uzatma berdi.

Гвардиола рассказал о травмах Фодена
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола поделился мнением о выступлениях атакующего полузащитника Фила Фодена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для 25-летнего футболиста текущий сезон начался неудачно. Он сыграл всего в одном матче, выйдя на поле с замены в поражении от «Тоттенхэма».
В остальных играх он не мог участвовать из-за травмы. Гвардиола искренне поздравил Фила и пожелал ему с радостью играть на каждой тренировке и вносить свой вклад в команду.
По словам тренера, причиной трудностей в прошлом сезоне была именно нехватка Фила, его креативности и трудолюбия. В прошлом сезоне Английской Премьер-Лиги Фил Фоден сыграл 28 матчей, забил семь голов и отдал две результативные передачи.