Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso "Real Sosyedad"ga qarshi o‘yinda markaziy himoyachi Dina Hyuysenning maydondan haydalishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 32-daqiqasida 20 yoshli ispan futbolchisi to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi va jamoa o‘n kishi bo‘lib qoldi. Murabbiy bu qarordan norozi bo‘lib, norozilik uchun ogohlantirish olgan.
Alonso o‘yindan keyingi intervyusida, "Hyuysen uchun berilgan qizil kartochka meni hayron qoldirdi. To‘p sakrab turardi, Militao yonimda yugurardi, darvozagacha 40 metr masofa bor edi.
Men hali ham bu qarorni tushunmayapman," deb ta’kidladi. Kartochka berilganidan so‘ng "Real" jamoasi gol urib, ustunlikni ikki barobar oshirdi.
Maydon egasi ikkinchi bo‘limda bitta gol bilan javob qaytardi, ammo 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lishdan qutulolmadi. Ushbu o‘yin natijasi "Real" jamoasining g‘alabasini ta’minladi.

Хаби Алонсо выразил недовольство красной карточкой Хюйсена
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо высказался по поводу удаления центрального защитника Дина Хюйсена в матче против «Реал Сосьедада». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 32-й минуте 20-летний испанский футболист получил прямую красную карточку, и команда осталась вдесятером. Тренер был недоволен этим решением и получил предупреждение за протест.
В послематчевом интервью Алонсо отметил: «Красная карточка, показанная Хюйсену, меня удивила. Мяч подпрыгивал, Милитао бежал рядом со мной, до ворот было около 40 метров.
Я до сих пор не понимаю это решение». После удаления «Реал» забил гол и удвоил преимущество.
Хозяева поля во втором тайме ответили одним голом, но избежать поражения со счётом 1:2 не смогли. Этот результат обеспечил победу «Реалу».