Holann yangi futbolchilarga yordam berishni o‘z zimmasiga oldi
Manchester City hujumchisi Erling Holann jamoaning uzoq yillik a’zolari, shu jumladan o‘zi ham, yangi kelganlarga tezroq moslashishda yordam berishi kerakligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Norvegiyalik futbolchi chet elga kelib, darhol yaxshi natija ko‘rsatish oson emasligini eslatdi. U shunday dedi: «Men kabi bu yerda bir necha yildan beri o‘ynayotganlar ko‘proq mas’uliyatni o‘z zimmasiga olishlari lozim.
Men jamoani boshqarib, yangi futbolchilarga imkon qadar tezroq moslashishda yordam berishim kerak». 2025/2026 yilgi Angliya Premer Ligasi mavsumining dastlabki uch o‘yinida «shaharliklar» ikki marta mag‘lub bo‘lib, hozirda turnir jadvalida 16-o‘rinda turibdi.
Holann esa uchta o‘yinda uchta gol urdi. Yaqin kelajakda «Manchester City» o‘z maydonida Chempionlar Ligasi asosiy bosqichida Italiya klubi «Napoli»ni qabul qiladi.

Холланд взял на себя обязанность помогать новым футболистам
Нападающий «Манчестер Сити» Эрлинг Холланд подчеркнул, что долгосрочные члены команды, включая его самого, должны помогать новичкам быстрее адаптироваться. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Норвежец напомнил, что приехать в другую страну и сразу показывать хорошие результаты непросто. Он сказал: «Те, кто, как я, играют здесь уже несколько лет, должны брать на себя большую ответственность.
Я должен руководить командой и помогать новым футболистам адаптироваться как можно быстрее». В первых трех матчах сезона Английской Премьер-лиги 2025/2026 «горожане» дважды проиграли и сейчас занимают 16-е место в турнирной таблице.
Холланд же забил три гола в трех играх. В ближайшем будущем «Манчестер Сити» примет на своем поле итальянский клуб «Наполи» в основной стадии Лиги чемпионов.