«Real» FIFAga hakamlik bo‘yicha shikoyat qiladi
«Real» jamoasi Ispaniya chempionatidagi hakamlikka nisbatan shikoyat bilan Xalqaro futbol federatsiyasiga (FIFA) murojaat qilmoqchi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy televizion kanali xabar berdi. Shikoyatda ispan futbolidagi bahsli hakamlik holatlari batafsil bayon etiladi.
Ushbu holatlar joriy va o‘tgan mavsumdagi o‘yinlardan misollar bilan keltiriladi. «Real» ushbu masalani jamoa himoyachisi Din Xoysenning La Liga to‘rtinchi turidagi «Real Sosyedad»ga qarshi o‘yinda qizil kartochka olib maydonni tark etishi sababli ko‘targan.
U birinchi bo‘limda maydondan haydalgan. Xabi Alonso shogirdlari o‘shanda o‘n nafarga kamayib, 2:1 hisobida g‘alaba qozongan.
Hozirgi vaqtda «Real» 12 ochko jamg‘arib, Ispaniya chempionatida peshqadamlik qilmoqda. Jamoa rahbariyati hakamlikdagi noaniqliklarni hal qilish va futbolning adolatli o‘yin tamoyillarini ta’minlash maqsadida FIFAga rasmiy murojaat yuborishni rejalashtirmoqda.

«Реал» жалуется в ФИФА на судейство
Команда «Реал» намерена обратиться в Международную федерацию футбола (ФИФА) с жалобой на судейство в чемпионате Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил официальный телеканал клуба. В жалобе подробно изложены спорные случаи судейства в испанском футболе.
Эти случаи приводятся с примерами из текущего и прошлого сезонов. «Реал» поднял этот вопрос из-за удаления защитника команды Дина Хойсена в четвертом туре Ла Лиги в матче против «Реал Сосьедад».
Он был удалён в первом тайме. Подопечные Хаби Алонсо тогда остались в меньшинстве, но выиграли со счётом 2:1.
В настоящее время «Реал» набрал 12 очков и лидирует в чемпионате Испании. Руководство клуба планирует направить официальное обращение в ФИФА с целью разрешения спорных моментов в судействе и обеспечения принципов честной игры в футболе.