Konte: Napoli 3:0 dan keyin asabiylashdi
«Napoli» bosh murabbiyi Antonio Konte jamoasi Serie Aning uchinchi turidagi «Fiorentina»ga qarshi o‘yinda gol o‘tkazib yuborilgach, biroz asabiylashganini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning o‘sha paytida Napoli 3:0 hisobida oldinda bo‘lishiga qaramay, futbolchilar biroz sustlashgan. Konte fikricha, yaxshi o‘ynalayotgan paytda o‘yinni mustahkamlab, raqibni yakuniy zarbalar bilan mag‘lub etish kerak edi.
Natijada, «Napoli» 3:1 hisobida g‘alaba qozonib, musobaqa jadvalining boshida turibdi. Jamoa hozirgi Italiya chempionidir.
To‘rtinchi turda «Napoli» o‘z maydonida «Pisa»ni qabul qiladi, ammo undan oldin Chempionlar Ligasi asosiy turnir doirasida mehmondagi «Manchester Siti»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.

Контекст: Наполи разозлился после счета 3:0
Главный тренер «Наполи» Антонио Конте признал, что немного расстроился после того, как его команда пропустила гол в матче третьего тура Серии А против «Фиорентины». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В тот момент встречи, несмотря на то, что «Наполи» вел со счетом 3:0, игроки немного расслабились. По мнению Конте, в момент хорошей игры нужно было укрепить позиции и добить соперника завершающими ударами.
В итоге «Наполи» одержал победу со счетом 3:1 и возглавляет турнирную таблицу. Команда является действующим чемпионом Италии.
В четвертом туре «Наполи» примет на своем поле «Пизу», но перед этим проведет выездной матч Лиги чемпионов против «Манчестер Сити».