Fenerbaxche bosh murabbiyga Tedesko tanladi
Turkiyaning "Fenerbaxche" klubi bosh murabbiy lavozimi uchun yetti nomzodni ko‘rib chiqdi, ulardan biri Domeniko Tedesko bo‘lib, aynan u jamoani boshqarishga tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub prezidenti Ali Koch bu haqda ma’lumot berdi. U oldinroq joriy mavsumda chempionlik unvonini qo‘lga kiritishga umid qilayotgani haqida gapirgan edi.
Klub rahbari aytishicha, ular 7-8 nafar murabbiy bilan suhbatlashgan va asosan nemis maktabi vakillariga ustunlik berilgan. Shuningdek, ular portugaliyalik murabbiylarning nomini eshitishni istamagan.
Nomzodlar ro‘yxatida Rodjer Shmidt, Luchano Spalletti, Filip Luis, Sebastyan Hyuness, Marko Roze va Edin Terzich bor edi. Biroq yakunda tanlov Domeniko Tedeskoga qaratildi.
Tedesko nemisning "Leyptsig" jamoasi bilan Germaniya Kubogini qo‘lga kiritgan. Shuningdek, u Belgiya milliy jamoasida faoliyat yuritganida, Madridning "Real" klubidan bo‘lgan darvozabon Tibo Kurtua bilan janjallashgani bilan esga tushadi.

Фенербахче выбрал Тедеско главным тренером
Турецкий клуб "Фенербахче" рассмотрел семь кандидатов на должность главного тренера, одним из которых был Доменико Тедеско, и именно он был назначен руководить командой. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Президент клуба Али Коч предоставил эту информацию. Ранее он говорил о надежде завоевать титул чемпиона в текущем сезоне.
По словам руководителя клуба, они провели переговоры с 7-8 тренерами и преимущественно отдавали предпочтение представителям немецкой школы. Также они не хотели слышать имена португальских тренеров.
В списке кандидатов были Роджер Шмидт, Лучано Спаллетти, Филипп Луис, Себастьян Хюнесс, Марко Розе и Эдин Терзич. Однако в итоге выбор пал на Доменико Тедеско.
Тедеско выиграл Кубок Германии с немецким клубом "Лейпциг". Также он запомнился конфликтом с вратарём мадридского "Реала" Тибо Куртуа во время работы в сборной Бельгии.