Gonsales «Yuventus»dan ketishni o‘zi so‘radi
Madridning «Atletiko» jamoasi qanot himoyachisi Nikolas Gonsales «Yuventus»dan ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik futbolchi yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin «matraschilar» safiga qo‘shildi. Madridliklar uni ijaraga oldi va keyinchalik sotib olish majburiyatini olishdi.
Shanba kuni Gonsales Dieqo Simeone boshqaruvidagi jamoa safida «Vilyarreal»ga qarshi (2:0) o‘tkazilgan debyut o‘yinda gol urdi va keyin jurnalistlar bilan suhbatlashdi. U so‘zlarida hamma narsa oxirgi daqiqada sodir bo‘lganini, o‘zining ketishini o‘zi talab qilganini ta’kidladi.
«Atletiko» ajoyib klub ekanini, bu yerda o‘ynashni juda xohlaganini va barchasi amalga oshgani uchun xursandligini bildirdi. U o‘zining eng yaxshi fazilatlarini aynan shu yerda namoyish eta olishini biladi.

Гонсалес сам попросил уйти из «Ювентуса»
Защитник мадридского «Атлетико» Николас Гонсалес высказался о своем уходе из «Ювентуса». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский футболист присоединился к «матрасникам» до закрытия летнего трансферного окна. Мадридцы взяли его в аренду с обязательством последующего выкупа.
В субботу Гонсалес забил гол в дебютном матче за команду под руководством Диего Симеоне против «Вильярреала» (2:0) и затем пообщался с журналистами. Он отметил, что всё произошло в последний момент и что именно он сам попросил о своем уходе.
Он выразил мнение, что «Атлетико» — отличный клуб, очень хотел здесь играть и рад, что всё сбылось. Он знает, что именно здесь сможет проявить свои лучшие качества.