Fenerbahche Tedesko bilan chempionlikni maqsad qilmoqda
Turkiyaning "Fenerbahche" futbol klubi prezidenti Ali Ko‘ch yangi bosh murabbiy Domeniko Tedesko jamoani 2025/2026 yilgi mavsumda mamlakat chempioni qilishiga ishonch bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Tedesko jamoaga yangi ruh bag‘ishlab, yuqori natijalarga erishadi. Avvalroq, Tedesko jamoa bosh murabbiyi lavozimida Joze Mourinyuni almashtirgan edi.
Mourinyu esa Chempionlar Ligasi asosiy turniriga chiqishda muvaffaqiyatsizlikka uchragani uchun lavozimidan ozod qilingan. Ali Ko‘chning ta’kidlashicha, Tedesko "Fenerbahche"ni chempion qilish uchun katta motivatsiyaga ega va u bilan birga ishlashdan mamnun.
Shuningdek, murabbiy Italiya, Germaniya va Ispaniyadan kelgan jozibali takliflarni rad etib, aynan ushbu klubda ishlashni afzal ko‘rgan. Domeniko Tedesko Rossiyada Moskva "Spartak" klubida faoliyat yuritgan va jamoani Rossiya Premer-ligasida kumush medallar bilan taqdirlagan.
Rossiyadan ketgach, u Germaniyaning "Leyptsig" klubi va Belgiya milliy terma jamoasida ishlagan. Bu tajriba uning murabbiylik salohiyatini yanada oshirgan.

Фенербахче ставит цель выиграть чемпионат с Тедеско
Президент футбольного клуба "Фенербахче" из Турции Али Коч выразил уверенность, что новый главный тренер Доменико Тедеско сделает команду чемпионом страны в сезоне 2025/2026. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его словам, Тедеско вдохнёт команду новым духом и добьётся высоких результатов. Ранее Тедеско сменил на посту главного тренера Жозе Моуринью.
Моуринью был освобождён от должности из-за неудачи в выходе в основной турнир Лиги чемпионов. По словам Али Коча, Тедеско имеет большую мотивацию сделать "Фенербахче" чемпионом, и он доволен сотрудничеством с ним.
Кроме того, тренер отверг привлекательные предложения из Италии, Германии и Испании, предпочтя работать именно в этом клубе. Доменико Тедеско работал в России в московском клубе "Спартак" и привёл команду к серебряным медалям Российской Премьер-лиги.
После ухода из России он работал в немецком клубе "Лейпциг" и в национальной сборной Бельгии. Этот опыт ещё больше повысил его тренерский потенциал.
В целом, команда "Фенербахче" стремится достичь высоких результатов под руководством нового главного тренера.