Mashhur futbol sharhlovchisi Aleksandr Yelagin Londonning "Arsenal" jamoasi bosh murabbiyi Mikel Artetaning faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining Telegram kanalida shunday yozdi: "Arteta hamma narsani o‘zgartirdi. Albatta, barcha jamoalar chempionlikni orzu qiladi.
Ammo Angliya Premer Ligasi jamoalarining ko‘pchiligi "kanonirlar"ning o‘yini va natijalariga hatto orzu ham qila olmaydi." Angliya chempionatining to‘rtinchi turida "Arsenal" o‘z maydonida "Nottingem Forest" jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Hozirda poytaxt jamoasi turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda va o‘z hisobida to‘qqiz ochko jamlagan.
Ushbu natija "Arsenal"ning kuchli o‘yinini va jamoa sifatining yuqori ekanligini ko‘rsatadi. Mikel Artetaning boshqaruvida jamoa raqobatchilaridan ajralib turibdi va chempionlik uchun asosiy da’vogar hisoblanadi.

Под руководством Артеты Арсенал лидирует в Премьер-лиге
Известный футбольный комментатор Александр Елагин высказался о деятельности главного тренера лондонского "Арсенала" Микеля Артеты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он написал в своем Telegram-канале: "Артета изменил всё. Конечно, все команды мечтают о чемпионстве.
Но большинство команд Английской Премьер-лиги даже не могут мечтать об игре и результатах "канониров"." В четвертом туре чемпионата Англии "Арсенал" на своем поле победил "Ноттингем Форест" со счетом 3:0. В настоящее время столичная команда лидирует в турнирной таблице и набрала девять очков.
Этот результат демонстрирует сильную игру "Арсенала" и высокий уровень команды. Под руководством Микеля Артеты команда выделяется среди соперников и считается главным претендентом на чемпионство.