Bu haqda ichki manba Ekrem Konur ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, "qaymoqlar" deb ataluvchi Real jamoasi 20 yoshli futbolchi Maynu transferi bo‘yicha dastlabki tekshiruvlarni olib bormoqda.
Futbolchi o‘zi Realga qo‘shilishga tayyor, biroq uning narxi yuqori bo‘lishi muammo tug‘dirishi mumkin. Manchester Yunayted Maynuni taxminan 81 million yevroga baholamoqda.
Shuningdek, kelishuv ko‘p jihatdan Realdagi Dani Sebalyosning kelajagi va jamoaning boshqa yarim himoyachilarining sog‘lig‘iga bog‘liq bo‘ladi. Bu jarayonni Napoli, Bavariya va Lion klublari ham diqqat bilan kuzatmoqda.

Реал может купить Майну у Манчестер Юнайтед
Полузащитник Манчестер Юнайтед Кобби Майнун может продолжить карьеру в мадридском Реале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил внутренний источник Экрем Конур. По данным источника, команда Реал, известная как «сливочные», проводит предварительные проверки по трансферу 20-летнего футболиста Майнуна.
Сам футболист готов присоединиться к Реалу, однако высокая цена может стать проблемой. Манчестер Юнайтед оценивает Майнуна примерно в 81 миллион евро.
Кроме того, соглашение во многом будет зависеть от будущего Дани Себальоса в Реале и здоровья других полузащитников команды. Этот процесс внимательно отслеживают также клубы Наполи, Бавария и Лион.
В текущем сезоне Майнун сыграл в двух матчах во всех соревнованиях и сделал одну результативную передачу.