Girasining sakkiz o‘yinda ketma-ket gol urishi
Germaniya chempionatining uchinchi turidan o‘rin olgan Bundesliganing muhim o‘yini bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
"Haydenxaym" jamoasi o‘z maydonida Dortmundning "Borussiya" jamoasini qabul qildi va 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. O‘yinning 34-daqiqasida Seru Girasining goli hisobni ochdi.
U o‘zining gol urish mahorati bilan muxlislarni hayratda qoldirishda davom etmoqda. Hujumchi Germaniya chempionatining sakkizta ketma-ket o‘yinida gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Germaniya chempionatida ketma-ket eng ko‘p gol urgan xorijlik futbolchilar faqat ikki nafar bo‘lib, ular Pyer-Emerik Obameyang va Robert Levandovski hisoblanadi. Ayniqsa, Levandovski bu borada rekord o‘rnatib, o‘n beshta ketma-ket o‘yinda gol urgan.
Ushbu natijalar Bundesliganing yuqori darajali raqobatini va futbolchilarning yuqori malakasini ko‘rsatadi. Bundesligada bunday muvaffaqiyatlar jamoalar uchun muhim omil bo‘lib, o‘yinchilarning shaxsiy natijalari jamoaning umumiy yutug‘iga hissa qo‘shadi.

Гирасино забивает голы подряд в восьми матчах
Важный матч третьего тура чемпионата Германии, Бундеслиги, состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Хайденхайм" принимала у себя дома дортмундскую "Боруссию" и проиграла со счётом 0:2. На 34-й минуте счёт открыл гол Серу Гираси.
Он продолжает удивлять болельщиков своим мастерством забивать голы. Нападающий сумел забить гол в восьми подряд матчах чемпионата Германии.
Иностранных футболистов, которые забивали подряд больше всего голов в чемпионате Германии, всего двое — Пьер-Эмерик Обамеянг и Роберт Левандовски. Особенно Левандовски установил рекорд, забив голы в пятнадцати подряд матчах.
Эти результаты демонстрируют высокий уровень конкуренции в Бундеслиге и высокий класс футболистов. Такие успехи в Бундеслиге являются важным фактором для команд, а личные достижения игроков вносят вклад в общий успех команды.