Yakshanba kuni «Al-Nasr» joriy mavsumdagi birinchi uy o‘yinini «Al-Hulud» jamoasiga qarshi o‘tkazdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yindan oldin yulduz hujumchi Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining o‘tgan chempionatidagi eng yaxshi to‘purar sifatida «Oltin butsa» mukofotiga sazovor bo‘ldi. U o‘tgan mavsumda jami 25 ta gol urdi.
Shuni ta’kidlash kerakki, Krishtianu Ronaldu Saudiya Pro-Ligasida ketma-ket ikki mavsum eng ko‘p gol urgan futbolchi bo‘ldi. «Al-Nasr» jamoasi uy maydonida «Al-Hulud»ni 2:0 hisobida mag‘lub etdi.
Gollarni esa Sadio Mane va Inyigo Martines kiritishdi. Krishtianu Ronaldu hozirda 40 yoshda bo‘lib, uning «Al-Nasr» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.
Jamoa va futbolchi kelgusida ham muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilgan. Ushbu o‘yin jamoa uchun muhim bosqich bo‘lib, yangi mavsumda kuchli natijalar ko‘rsatishga intilish belgisi sifatida qabul qilindi.

Криштиану Роналду получил золотую бутсу в чемпионате Саудовской Аравии
В воскресенье «Аль-Наср» провёл первый домашний матч текущего сезона против команды «Аль-Хулуд». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед игрой звёздный нападающий Криштиану Роналду был награждён призом «Золотая бутса» как лучший бомбардир прошлого чемпионата Саудовской Аравии. В прошлом сезоне он забил всего 25 голов.
Стоит отметить, что Криштиану Роналду стал игроком с наибольшим количеством голов в Саудовской Про-Лиге два сезона подряд. Команда «Аль-Наср» на своём поле победила «Аль-Хулуд» со счётом 2:0.
Голы забили Садио Мане и Иниго Мартинес. Криштиану Роналду сейчас 40 лет, и его действующий контракт с «Аль-Наср» действует до середины 2027 года.
Команда и футболист нацелены на дальнейшие успехи в будущем. Эта игра стала важным этапом для команды и была воспринята как знак стремления показать сильные результаты в новом сезоне.