Flik Barselona himoyasini yuqori baholadi
«Barselona» jamoasi bosh murabbiyi Hans-Diter Flik «Valensiya»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin jamoaning himoyadagi o‘yinini baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kungi La Liga uchrashuvida «Valensiya» faqat ikki marta darvozaga zarba berdi. Flik ta’kidlashicha, Erik Garsiya va Pau Kubarsi markaziy himoyada a’lo darajada o‘ynashdi, yarim himoya ham yaxshi harakat qildi.
U jamoaning o‘tgan mavsumdagi darajasida o‘ynagani uchun mamnun. Himoyachilar orasida Jerar Martin ham bor, u markazda ham, chap qanotda ham samarali o‘ynay oladi.
Hozirgi vaqtda «Barselona» La Liga turnir jadvalida to‘rt turdan so‘ng o‘nta ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi. Flikning so‘zlari «Gazeta.Ru» tomonidan e’lon qilindi.

Флик высоко оценил защиту Барселоны
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик оценил игру команды в защите после матча против «Валенсии». Об этом сообщил Euro-football.ru.
В воскресном матче Ла Лиги «Валенсия» нанесла всего два удара по воротам. По словам Флика, Эрик Гарсия и Пау Кубарс сыграли на высоком уровне в центральной защите, полузащита также хорошо действовала.
Он доволен тем, что команда сыграла на уровне прошлого сезона. Среди защитников также есть Жерар Мартин, который может эффективно играть как в центре, так и на левом фланге.
В настоящее время «Барселона» занимает второе место в турнирной таблице Ла Лиги после четырёх туров, набрав десять очков. Слова Флика были опубликованы «Газета.Ru».