Barselona jamoasining Kamp Nou stadioniga qaytishi yaqin orada sodir bo‘lishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
21 sentyabr kuni Barselona jamoasi o‘z maydonida Hetafe bilan o‘ynaydi. Ushbu uchrashuv Johan Kroyf nomidagi stadionda, 6000 tomoshabinga mo‘ljallangan joyda o‘tkaziladi.
Keyingi o‘yin, 28 sentyabrda Real Sosiedadga qarshi bo‘lib, u aynan Kamp Nou stadionida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Bu haqda Gazeta.ru sayti jurnalist Xose Alvaresga tayanib xabar berdi.
Shuningdek, 1 oktabr kuni Barselona jamoasi Chempionlar Ligasi doirasida PSJga qarshi o‘yinini ham o‘z uy stadionida o‘tkazadi. 14 sentyabr kuni Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa Johan Kroyf stadionida Valensiyani 6:0 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu voqealar Barselona uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, jamoaning uy maydonidagi o‘yinlari muxlislar uchun katta quvonchdir. Kamp Nou stadionining qayta ochilishi va jamoaning kuchli raqiblarga qarshi o‘ynashi katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Команда Барселоны вернется на Камп Ноу в конце сентября
Возвращение команды Барселона на стадион Камп Ноу может произойти в ближайшее время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21 сентября команда Барселона сыграет дома с Хетафе. Эта встреча пройдет на стадионе имени Йохана Кройфа, рассчитанном на 6000 зрителей.
Следующий матч, 28 сентября, запланирован против Реал Сосьедада и состоится именно на стадионе Камп Ноу. Об этом сообщает сайт Gazeta.ru со ссылкой на журналиста Хосе Альвареса.
Кроме того, 1 октября команда Барселона проведет домашний матч Лиги чемпионов против ПСЖ. 14 сентября команда под руководством Ханса-Дитера Флика одержала победу над Валенсией со счетом 6:0 на стадионе Йохана Кройфа.
Эти события имеют большое значение для Барселоны, а домашние игры команды доставляют болельщикам большое удовольствие. Повторное открытие стадиона Камп Ноу и игры команды против сильных соперников вызывают большой интерес.