Gabbia Menyan jarohati haqida fikr bildirdi
Milan jamoasining himoyachisi Matteo Gabbia darvozabon Mike Menyaning jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyalik futbolchi Italiya chempionatining uchinchi turida Bologna jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinning oxirigacha maydonda qololmadi. Ushbu uchrashuv Milan jamoasining 1:0 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi.
Menyaning o‘rnini muvaffaqiyatli tarzda Petro Terrachano egalladi. Gabbia so‘zlariga ko‘ra, Menyan maydonni tark etishga majbur bo‘lgani uchun juda xafa bo‘lgan.
U jamoaga yordam berishni istaganini ta’kidladi. Bu hafta darvozabon tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va jarohat darajasi aniqlanadi.
Menyan professional futbolchi bo‘lib, o‘zini to‘liq ishga bag‘ishlaydi. Shu bilan birga, Terrachano o‘yinga yaxshi moslashib, jamoaga katta yordam bergani uchun tabriklandi.
Terrachano 2023-yildan beri Milan jamoasida o‘ynaydi. 35 yoshli italiyalik futbolchi oldin bir qator klublarda faoliyat yuritgan, oxirgi klub esa Fiorentina bo‘lgan.

Gabbia высказал свои мысли о травме Меняна
Защитник Миланской команды Маттео Габбия высказался о травме вратаря Майка Меняна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский футболист не смог остаться на поле до конца матча третьего тура чемпионата Италии против Болоньи. Эта встреча завершилась победой Милана со счётом 1:0.
Место Меняна успешно занял Петро Террачано. По словам Габбии, Менян был очень расстроен тем, что вынужден был покинуть поле.
Он подчеркнул, что хотел помочь команде. На этой неделе вратарь пройдет медицинское обследование, чтобы определить степень травмы.
Менян — профессиональный футболист, полностью посвящающий себя работе. В то же время Террачано был поздравлен за хорошую адаптацию к игре и значительную помощь команде.
Террачано играет в Милане с 2023 года. 35-летний итальянец ранее выступал за ряд клубов, последним из которых была Фиорентина.