So‘nggi Seriya A o‘yinida "Neradzurri" jamoasi "Yuventus"ga 3:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi, ayniqsa o‘yinning oxirgi daqiqalarida ikki marta gol o‘tkazib yuborildi. "Gazeta.Ru" nashri jurnalist Paskuale Guarroga tayanib xabar berishicha, ruminiyalik mutaxassis o‘yinchilarning muhim vaziyatlarda zarur intizom va harakatni ko‘rsatmagani uchun juda g‘azablangan.
Bosh murabbiy matbuot anjumanida ehtiyotkorona javob bergan bo‘lsa-da, kiyinish xonasida ancha ochiq va samimiy fikrlarini bildirdi. Kristian Kivu yoz boshida "Inter" jamoasiga bosh murabbiy sifatida tayinlandi va avvalgi murabbiy Simone Indzagi o‘rnini egalladi, u esa "Al-Hilol" klubiga yo‘l olgan.
Kivu jamoani yanada kuchaytirish va muhim o‘yinlarda muvaffaqiyat qozonish uchun futbolchilardan ko‘proq mas’uliyat va jiddiylikni talab qilmoqda. Uning asosiy maqsadi "Inter"ni yuqori pog‘onalarga olib chiqish va muxlislarni xursand qilishdir.

Киву выразил недовольство дисциплиной футболистов "Интера"
Главный тренер миланского «Интера» Кристиан Киву высказал критические замечания в адрес футболистов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнем матче Серии А команда «Нерадзурри» проиграла «Ювентусу» со счётом 3:4, особенно в последние минуты игры пропустив два гола. По информации издания «Газета.Ru», ссылающегося на журналиста Паскуале Гуарро, румынский специалист был очень зол из-за того, что игроки не проявили необходимой дисциплины и действий в важных моментах.
Хотя главный тренер осторожно отвечал на пресс-конференции, в раздевалке он высказался гораздо откровеннее и искреннее. Кристиан Киву был назначен главным тренером «Интера» в начале лета, сменив Симоне Индзаги, который перешёл в клуб «Аль-Хилал».
Киву требует от футболистов большей ответственности и серьёзности, чтобы усилить команду и добиться успеха в важных матчах. Его главная цель — вывести «Интер» на высокие позиции и радовать болельщиков.