Alonso Realning FIFAga shikoyatini izohladi
Klub o‘zining rasmiy kanali orqali hakamlar tomonidan qabul qilingan qarorlarning videoyig‘indisini FIFAga yuborish rejalari haqida ma’lumot berdi. Ushbu qarorlar “Real” jamoasi tomonidan ma’qullanmaydi.
Matbuot anjumanida Xabi Alonso ushbu vaziyat yuzasidan izoh berish so‘raldi. Alonso jurnalistlarga, bu masalada faqat bitta holat haqida gap ketmayotganini, o‘z manfaatlarini himoya qilish huquqi qonuniy ekanligini ta’kidladi.
U klub bunday fikrda ekan, bu holat unga ma’qul ekanligini bildirdi. O‘tgan dam olish kunlari “Real” “Real Sosyedad” jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi, biroq himoyachi Dine Hoyssenning maydondan haydalishiga rozi bo‘lmadi.
Seshanba kuni “Real” o‘z maydonida Chempionlar Ligasi doirasida “Marsel” jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Ushbu uchrashuv jamoaning muhim bahsi hisoblanadi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.
Klub rahbariyati va futbolchilar o‘zlarining haq-huquqlarini himoya qilishda qat’iy turishga tayyor.

Алонсо объяснил жалобу Реала в ФИФА
Футбольный клуб «Реал» из Мадрида готовит жалобу в ФИФА по поводу решений судей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб через свой официальный канал сообщил о планах отправить в ФИФА видеоподборку решений, принятых судьями. Эти решения не одобряются командой «Реал».
На пресс-конференции Хаби Алонсо попросили прокомментировать ситуацию. Алонсо заявил журналистам, что речь идет не об одном случае, и подчеркнул законное право защищать свои интересы.
Он отметил, что клуб придерживается такой позиции и что ему это нравится. В прошедшие выходные «Реал» победил команду «Реал Сосьедад» со счетом 2:1, однако не согласился с удалением защитника Дине Хойссена с поля.
Во вторник «Реал» проведет матч Лиги чемпионов против «Марселя» на своем поле. Эта встреча является важной для команды и с большим интересом ожидается болельщиками.