Dembele atrofida soxta "Oltin to‘p" kampaniyasi tarqaldi
Parijning "PSJ" jamoasi hujumchisi Usmon Dembele bexosdan bir mojaro ichiga tushdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mustaqil jurnalist Nil Gardnerga marketing agentliklaridan biridan "Maxfiy hamkorlik imkoniyati" mavzusida elektron pochta xabari kelib tushdi. Ushbu xabarda Dembele atrofida ijtimoiy tarmoqlarda kampaniya o‘tkazish taklif qilingan bo‘lib, uning "Oltin to‘p" uchun asosiy nomzod sifatida ko‘rsatilishi nazarda tutilgan edi.
Agentlik asoschisi The Athletic nashriga ma’lum qilishicha, bu xabarni 18 yoshli amaliyotchi yuborgan. U ruxsatsiz harakat qilgan va buni "ta’limiy qiziqish" deb izohladi.
Yosh amaliyotchi Gardnergа va Dembelega yuz bergan tushunmovchilik uchun uzr so‘radi. Usmon Dembele vakillari esa o‘z futbolchisi nomidan bunday axborot kampaniyasini tashkil etishga hech qanday aloqalari yo‘qligini qat’iyan rad etmoqda.
Goal portali ham ushbu voqea haqida bir qator nomuvofiqliklarni ta’kidlaydi. Birinchidan, Dembele haqida tarqatilgan ma’lumotlar "Oltin to‘p" ovoz berishiga jiddiy ta’sir ko‘rsatmagan bo‘lishi mumkin.

Вокруг Дембеле распространилась фальшивая кампания "Золотой мяч"
Нападающий парижского «ПСЖ» Усман Дембеле случайно оказался в центре скандала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Независимому журналисту Нилу Гарднеру пришло электронное письмо от одного из маркетинговых агентств на тему «Возможность конфиденциального сотрудничества». В этом письме предлагалось провести кампанию в социальных сетях вокруг Дембеле, в которой он был представлен как основной кандидат на «Золотой мяч».
Основатель агентства сообщил изданию The Athletic, что это письмо отправил 18-летний стажёр. Он действовал без разрешения и объяснил это «образовательным интересом».
Молодой стажёр извинился перед Гарднером и Дембеле за возникшее недоразумение. Представители Усмана Дембеле категорически отрицают какую-либо причастность к организации такой информационной кампании от имени своего футболиста.
Портал Goal также отмечает ряд несоответствий в этом инциденте. Во-первых, распространённая информация о Дембеле, возможно, не оказала серьёзного влияния на голосование за «Золотой мяч».