Valverde Arsenalni Real va Barselonaga tenglashtirdi
Jamoa bosh murabbiyi Ernesto Valverde rahbarligida birinchi bosqichning umumiy turida o‘z maydonida «Arsenal» jamoasiga qarshi o‘ynaydi. Valverde yaqinlashib kelayotgan o‘yin haqida fikrlarini bildirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, turnirning asosiy favoritlaridan biri va Angliya Premer Ligasi jamoasiga qarshi o‘ynashda juda ehtiyotkor bo‘lish zarur. O‘z imkoniyatlarini to‘liq ishga solish va ko‘p gol o‘tkazib yubormaslik muhimdir.
«Arsenal» juda tez o‘ynaydi va raqibni darvozaga bosim ostida ushlab turadi. Bu o‘yinlarni «Real» yoki «Barselona»ga qarshi o‘yinlarga o‘xshatish mumkin, dedi Valverde UEFA matbuot anjumanida.
«Atletik» va «Arsenal» o‘rtasidagi uchrashuv 16 sentabr, seshanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 19:45da bo‘ladi.
O‘yinni matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin. Shuningdek, o‘tgan mavsumda «Arsenal» Chempionlar Ligasi yarim finaligacha yetib bordi.

Вальверде сравнял Арсенал с Реалом и Барселоной
Под руководством главного тренера Эрнесто Вальверде команда сыграет в групповом этапе первого раунда дома против «Арсенала». Вальверде поделился своими мыслями о предстоящей игре.
По его словам, один из главных фаворитов турнира, и при игре против команды Английской Премьер-лиги необходимо быть очень осторожным. Важно полностью использовать свои возможности и не пропускать много голов.
«Арсенал» играет очень быстро и держит соперника под давлением у ворот. Эти игры можно сравнить с матчами против «Реала» или «Барселоны», — сказал Вальверде на пресс-конференции УЕФА.
Встреча между «Атлетиком» и «Арсеналом» состоится во вторник, 16 сентября. Начало игры по московскому времени в 19:45.
Следить за матчем можно через текстовую трансляцию на портале LiveResult. Также в прошлом сезоне «Арсенал» дошёл до полуфинала Лиги чемпионов.