Arsenal Chempionlar Ligasi startida ikki futbolchisiz o‘ynaydi
Seshanba kuni Arsenal jamoasi Chempionlar Ligasi musobaqasida o‘z faoliyatini boshlaydi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Umumiy bosqichning birinchi turida Mikel Artetaning jamoasi Bilbao shahridagi Atletik klubiga qarshi maydonga tushadi. ESPN ma’lumotlariga ko‘ra, "kanonirlar"ning ushbu o‘yinda ikki muhim futbolchisi – yarim himoyachi Martin Odegaard va qanot hujumchisi Bukayo Saka yordam bera olmaydi.
Odegaard yelkasidagi jarohat sababli shanba kuni Nottingham Forestga qarshi o‘yinda almashtirilgan edi. Saka esa avgust oyida Leedsga qarshi o‘yinda jarohat olgan.
Shu bilan birga, yaxshi yangilik ham bor – himoyachi Uilyam Saliba jamoaga qaytdi. U Liverpoolga qarshi o‘yinda almashtirilgan va so‘nggi Nottingham Forest o‘yinini o‘tkazib yuborgan edi.
Atletik va Arsenal o‘rtasidagi uchrashuv 16 sentyabr soat 19:45da Moskva vaqti bilan boshlanadi. Matnli translyatsiyani qo‘ldan boy bermang.

Арсенал сыграет в стартовом матче Лиги чемпионов без двух футболистов
Во вторник команда Арсенал начнет свое выступление в Лиге чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре группового этапа команда Микеля Артеты выйдет на поле против Атлетика из Бильбао. По данным ESPN, у "канониров" в этой игре не смогут помочь два важных футболиста – полузащитник Мартин Эдегор и вингер Букайо Сака.
Эдегор был заменен в субботнем матче против Ноттингем Форест из-за травмы плеча. Сака получил травму в августе в матче против Лидса.
Однако есть и хорошие новости – защитник Уильям Салиба вернулся в команду. Он был заменен в матче против Ливерпуля и пропустил последний матч против Ноттингем Форест.
Встреча между Атлетиком и Арсеналом начнется 16 сентября в 19:45 по московскому времени. Не пропустите текстовую трансляцию.