Real yarimhimoyachisi Chuameni sovrinlarga intiladi
Madridning «Real» jamoasining markaziy yarimhimoyachisi Orelien Chuameni joriy mavsumdagi maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, har bir mavsumda jamoa barcha sovrinlarni qo‘lga kiritishi kerak. Bu yil jamoa barcha kuchini sarflab, g‘alabaga intiladi.
O‘tgan mavsumda ular ko‘p sovrinlarga ega bo‘la olmagan, ammo bu safar natijalar yaxshilanishiga umid qilmoqda. Chuameni shuningdek, har bir mavsum davomida Madrid jamoasiga katta bosim o‘tkazilishini ta’kidladi.
Ispaniya chempionatining to‘rtinchi turidan so‘ng «Real» jamoasi 12 ochko bilan turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda. Shanba kuni Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa «Real Sosiedad»ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi.

Полузащитник Реала Чуамени стремится к титулам
Центральный полузащитник мадридского «Реала» Орельен Чуамени поделился своими целями на текущий сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, каждый сезон команда должна завоевывать все трофеи. В этом году команда приложит все силы, чтобы добиться победы.
В прошлом сезоне им не удалось завоевать много трофеев, но на этот раз он надеется на улучшение результатов. Чуамени также отметил, что на мадридскую команду оказывается большое давление в течение каждого сезона.
После четвертого тура чемпионата Испании «Реал» занимает первое место в турнирной таблице с 12 очками. В субботу команда под руководством Хаби Алонсо обыграла «Реал Сосьедад» со счетом 2:1.