David Raya Arsenalda 30 yoshga to‘ldi
Dunyoning eng qimmat darvozabonlaridan biri bo‘lgan Londonning «Arsenal» jamoasi darvozaboni David Raya 15 sentyabr kuni o‘zining 30 yoshini nishonladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
David Raya jamoaning asosiy darvozaboni hisoblanadi va u so‘nggi shanba kuni barcha musobaqalarda klub sharafini himoya qilib, yuzinchi o‘yinini o‘tkazdi. Joriy mavsumda u faqat bitta gol o‘tkazib yubordi, bu gol standart vaziyatdan Domenik Soboslay tomonidan kiritildi.
Ispaniyalik futbolchi 2023 yil yozida «Arsenal»ga qo‘shilgan. U jamoada Aoron Remzdeyl bilan raqobatni yengib, asosiy darvozabon maqomini egalladi.
Bundan oldin u 2019 yildan 2023 yilgacha «Brentford» jamoasida o‘ynagan va shu jamoa bilan Premer-ligaga chiqishga muvaffaq bo‘lgan. 2014 yildan 2019 yilgacha esa u «Blekbern» jamoasida to‘p surgan bo‘lib, aynan shu akademiyada yoshligidan futbolda o‘z mahoratini oshirgan.
David Rayaning faoliyati davomida u o‘zining ishonchli o‘yinlari bilan jamoasining himoyasini mustahkamlashga katta hissa qo‘shmoqda.

David Raya отметил 30-летие в "Арсенале"
Один из самых дорогих вратарей мира, голкипер лондонского «Арсенала» Дэвид Райя 15 сентября отметил своё 30-летие. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Дэвид Райя является основным вратарём команды и в прошлую субботу провёл свой сотый матч, защищая честь клуба во всех соревнованиях. В текущем сезоне он пропустил всего один гол, который был забит с стандарта Домиником Собослаем.
Испанский футболист присоединился к «Арсеналу» летом 2023 года. Он выиграл конкуренцию у Аарона Ремздейла и занял позицию основного вратаря.
Ранее он играл за «Брентфорд» с 2019 по 2023 год и вместе с этой командой добился выхода в Премьер-лигу. С 2014 по 2019 год он выступал за «Блэкберн», где с юных лет совершенствовал своё мастерство в академии клуба.
За время своей карьеры Дэвид Райя внёс значительный вклад в укрепление обороны своей команды благодаря надёжной игре.